labmet@labmet.cz       +420 541 238 137

 

Volejte 8:00 až 16:00 hod

 

Ozveme se vám do 24 hod.
O nás  |  Kontakt

Laboratorní mrazničky LIEBHERR

Laboratorní mrazničky pro skladování výbušných látek

Řada laboratorních spotřebičů s elektronickými řídicími jednotkami Comfort zahrnuje dvě chladničky a dvě mrazničky s nevýbušným interiérem pro skladování výbušných a vysoce hořlavých látek – například v chemickém průmyslu nebo ve speciálních laboratořích. Interiéry těchto spotřebičů jsou v souladu s bezpečnostními požadavky nařízení EU 94/9/ES (ATEX 95) a byly testovány podle standardů EN 1127-1, IEC 60079-0 a IEC 60079-15 asociací Electrosuisse – SEV (švýcarská asociace pro elektrotechniku, energetiku a informační technologie), což je organizace ověřující soulad se směrnicí ATEX.

Certifikováno podle ATEX 95

Všechny laboratorní chladničky a mrazničky s nevýbušným interiérem jsou testované podle Nařízení 94/9 ES (ATEX 95). Mají interiér Zóna II nA pro plyny respektující bezpečnostní požadavky kategorie materiálu 3G. Spotřebiče jsou proto vhodné ke skladování výbušných a vysoce hořlavých látek.

Elektronická řídicí jednotka Comfort

Přesná elektronická řídicí jednotka Comfort s digitálním zobrazením teploty umožňuje přesné nastavování teplot. Provozní stav spotřebiče trvale indikují symboly na displeji. Pro splnění požadavků na hygienu v laboratorním prostředí je elektronická řídicí jednotka Comfort zapuštěná a ovládá se přes snadno čistitelnou membránovou klávesnici.

Integrované systémy alarmu

Na překročení povolených odchylek teploty uživatele upozorní vizuální a akustický alarm teploty. Parametry alarmu teploty lze nastavit individuálně. Vizuální a akustický alarm se kromě toho aktivuje i při otevření dveří na déle než 1 minutu. Zpoždění alarmu při otevřených dveřích je možno nastavit na dobu od 1 do 5 minut. Laboratorní spotřebiče s elektronickou řídicí jednotkou Comfort mají kromě toho i vizuální alarm při obnovení napájení po výpadku a alarm poruchy senzoru.

Integrovaná paměť dat s min./max. teplotami

Elektronická řídicí jednotka Comfort je vybavena integrovanou pamětí pro data. Do paměti se zaznamenávají maximální a minimální vnitřní teploty naměřené poté, co bylo dosaženo nastavené teploty, a poslední tři alarmy teploty a výpadku napájení – vše s časem, datem a délkou trvání alarmu. Příslušná data lze vyvolat funkcí AlarmLog a přečíst je na panelu displeje.

Jednobodová kalibrace

Laboratorní spotřebiče s elektronickou řídicí jednotkou Comfort disponují jednobodovou kalibrací pro přesné řízení teploty. Kalibrace dovoluje kompenzaci nastavené teploty vůči aktuální vnitřní teplotě. Hodnotu korekce lze nastavovat na kladné nebo záporné hodnoty v krocích 0,1K.

Maximální teplotní stabilita a konzistence teploty

Maximální teplotní stabilitu a vysokou konzistenci teploty zajišťuje přesná elektronická řídicí jednotka Comfort v součinnosti s výkonným chladicím systémem laboratorních chladniček s nuceným oběhem vzduchu a statickým chladicím systémem laboratorních mrazniček s nevýbušným interiérem. Laboratorní chladničky jsou vybavené druhým, bezpečnostním termostatem, který v případě poruchy zabrání poklesu vnitřní teploty pod +2 °C. Maximální teplotní stabilita a optimální konzistence teploty je u všech laboratorních spotřebičů vybavených elektronickou řídicí jednotkou Comfort testována podle standardu NF X 15-140.

Externí záznam teploty a alarmu

Laboratorní spotřebiče s elektronickými řídicími jednotkami Comfort jsou vybavené bezpotenciálovým kontaktem pro přenos alarmu do externího systému vzdálené výstrahy. Kromě toho disponují i sériovým rozhraním RS 485 pro centrální záznam dat teplotního profilu a vzniklých alarmů.

Vstup pro externí senzor teploty

Laboratorní spotřebiče s elektronickými řídicími jednotkami Comfort a nevýbušným interiérem jsou připravené pro použití nezávislého senzoru teploty, takže uvnitř spotřebiče je možno umístit sondu PT 100 nebo podobný měřicí prvek. Průměr vstupního otvoru je 10 mm.

 

Příslušenství na vyžádání

  • Dodatečné zámkové vložky
  • Sady pojezdů a nožiček s nastavitelnou výškou
  • Sada pro instalaci na sebe
  • Kryt výparníku
  • Skleněné police
  • NTC produktová teplotní sonda
  • Převodník rozhraní s dokumentačním softwarem

 

Laboratorní mrazničky MediLine s el. řídící jednotkou Comfort pro skladování výbušných látek
Typ    LGex 3410 LGUex 1500
Kat. č. 1008.01 1008.02
Objem (l) 284 129
Vnější rozměry š/h/v (mm) 600/615/1840 600/615/820
Vnitřní rozměry š/h/v (mm) 420/400/1587 454/450/663
Spotřeba energie za 24 h* 1,309  kWh 0,926 kWh
Systém chlazení Statický    Statický   
Odmrazování Manuální    Manuální   
Rozsah teplot -9°C až -30°C -9°C až -30°C
Materiál skříně/barva Ocel/bíla Ocel/bíla
Materiál dveří Ocel    Ocel   
Rozhraní    RS 485 RS 485
Ukazatel teploty Externí digitální Externí digitální
Počet zásuvek/košů 8/- 3/1
Nosnost polic 24 kg  24 kg 
Klimatická třída  SN-ST SN-ST
Chladivo    R 600a R 600a
Napájení 220-240 V/1,5 A 220-240 V/1,0 A
Cena (Kč)  59 999,- 44 999,-

*Měřeno při okolní teplotě +25°C a nastavené teplotě -20°C.

 

 

Ceny jsou bez DPH 21%